Gyakori probléma a leylandi kérdése már, mert a legtöbb újépítésű háznál is a kivitelező szinte utánadobja a pár darab leylandi ciprust a tulajdonosnak. De a helyzet az, hogy ez nem ennyire egyszerű kérdés. Nézzük miért ne ültessetek a kertbe leylandit!
A leylandi ciprus egy ugyanolyan tömegnövény lett már, mint a tuja, de ide sorolhatjuk lassan a bugás hortenziát is, hiszen ha így haladunk nem lesz olyan kert, ahol ne lenne ültetve valamelyik. Ugyanígy a babérmeggyről is regényt lehetne írni már.
Videóban is elmondom a legfontosabb ismereteket a leylandi ciprusról és amiért én nem ajánlom kertekbe:
A leylandi ciprus nagy növény
A leylandi ciprus igen agy növény és ha nem is tudod végighallgatni a videót, de beletekerve látszik valódi mérete: hatalmasra nő és ez a gyökérzet szempontjából is ezernyi gondot okozhat a felnyomott burkolattól kezdve a egyéb nehézségek is megjelennek.
Korábbi videónkat is nézd meg a hunyorokról!
De miért is nem javasoljuk összességében?
Mint minden túlültetett növény esetében a kártevők és kórokozók hamar felszaporodnak és komoly gondokat tudnak csinálni. A tujákkal közös kártevői is jelen vannak.
Emellett szükség van arendszeres karbantartására, mert hatalmas lombozata miatt a szeles időjárásban, viharokban akár balesetveszélyes is lehet. A gyökerek meg nagy termetükhöz mérten igen nagyra nőnek és ez kárt tehet épületekben, burkolatokban szintén.
Borítókép: Pexels
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE HASZNOS TARTALMAKÉRT!