Dark Mode On / Off

Az ezüstfenyő illóolaj jótékony hatásai

ezüstfenyő illóolaj

Az ezüstfenyő illóolaj csodálatos balzsamos illatával, nem csak karácsonykor varázsolhatunk ünnepi hangulatot otthonunkba. Egy nehéz nap után, a forró fürdővízbe cseppentve, könnyed ellazulást biztosít.

Lazító hatásán kívül, számtalan jótékony tulajdonsága ismert, az emberi szervezetre.  A következő pontokban ezekből nézünk meg néhányat, amit bárki könnyedén megteremthet az ezüstfenyő illóolaj használatával.

ezüstfenyő illóolaj

Az ezüstfenyő illóolajat használhatjuk:

  • Légúti megbetegedések gyógyítójaként

Vírusos, influenzás időszakokban nagyon jó célt szolgál számunkra az ezüstfenyő illóolaj. Gyógyszeriparban is használják, a megfázás és köhögés elleni gyógyszerkeverékekben. Az ezüstfenyő illóolaj köptetőszer, fellazítja a légzőszervekben lévő nyákot, ezzel megkönnyíti azok tisztulását.

Légzéssegítő és gyulladáscsökkentő hatása révén, kiváló gyógyhatású szer a megfázásban. Felsőlégúti megbetegedések kezelésekor, leghatásosabb módszer az illóolajos inhalálás, párologtathatjuk is a lakásban, illetve mellkas bedörzsölésre kenőcsbe keverve használhatjuk.

  • Ízületi és izomfájdalmak csökkentésére

Az ezüstfenyő illóolaj fokozza a vérkeringést és gyulladáscsökkentő hatású. Ebből kifolyólag kiválóan alkalmazható ízületi gyulladás esetében.  Csökkenti a fájdalmat, felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat.

Sportolás után is használható izomlazító krémként, izomgörcsök esetén csillapítja az izomfájdalmat. Hideg kéz-láb, lassú keringés, valamit ágyban fekvő betegek átmasszírozása illóolajos krémmel, fokozza a vérkeringést.

  • Idegnyugtató, stresszoldó, alvást segítő szerként

Az ezüstfenyő illóolaj nyugtatja a feszült idegeket, ezért stresszel járó időszakban javallott a használata. Néhány cseppet cseppentsünk a párologtatóba vagy a fürdővízbe és máris élvezhetjük lazító hatását. Emellett a szellemi frissesség megőrzésében is segít, javítja a memóriát és a koncentrációt.

Rosszalvóknak, álmatlanságban szenvedőknek is ajánlott kipróbálni az ezüstfenyő illóolajat, használata ugyanis elősegíti a nyugodt, mély alvást. A párologtatás mellett, fenyőforgácsból készíthetünk alvópárnát az olaj ezen keresztül is kifejti hatását.

  • A levegő fertőtlenítésére

Amellett, hogy finom illattal tölti meg a szobát a levegő fertőtlenítéséről is gondoskodik. Téli időszakban a megfázások elkerülésére is használhatjuk, antibakteriális tulajdonságai miatt, nagy eséllyel elkerülhető a nátha és a különböző légúti fertőzések.

  • Bőr és hajápoló szerként

Az ezüstfenyő illóolaj bőrápolóként sem elhanyagolható.  Antioxidánsokat tartalmaz, melyek megvédik a bőrt az öregedéstől, a bőr, puha, sima és fényes maradhat használatával.

Ezen kívül számos bőrbetegségben is gyógyító hatással rendelkezik, mint például a pattanások, ekcéma, pikkelysömör és a fekélyes bőrgyulladás. Az ezüstfenyő illóolaj használata napokon belül enyhülést okozhat a különböző bőrproblémák esetén.  

Fejbőrünk egészségét is javíthatjuk, hiszen a vérellátást serkenti, így a tápanyagok könnyebben eljutnak a hajhagymákhoz, fokozva ezzel a tápanyagellátásukat.

Ennek következtében, csökkenthető a hajhullás, fertőtlenítő hatása révén, pedig a gomba okozta korpásodás és viszketés is enyhíthető. Zsíros haj kezelésében is a segítségünkre lehet, mert az ezüstfenyő illóolaj szabályozza a faggyútermelést.

ezüstfenyő illóolaj

Extra tipp!
A levendula olaj mellet, vagy akár azzal együtt használva, megvédi a ruháinkat a molyoktól. Tetszőleges formában, akár textilre, fára cseppentve helyezzük a szekrénybe.

Az ezüstfenyő illóolaj számos módon felhasználható, attól függően, hogy milyen problémára szeretnénk alkalmazni. Párologtatva, masszázsolajokhoz keverve, borogatásként, bőrápolókban, samponokban is kiváló gyógyhatású és ápoló szer.  

Fanyar, friss, fűszeres illatokkal jól harmonizál, ezért ezekkel érdemes keverni, mint például a   bergamott, cédrus, zsálya, ciprus, eukaliptusz, tömjén, grapefruit, boróka, levendula, citrom, majoránna, niaouli, borsmenta, rozmaring, zsálya, szantálfa, teafa és kakukkfű olajok.

Kép forrása: Pixabay / Források: Maria Treben, Györgytea

Ajánlott cikkek