Leírás
A kertészfüzetek sorozat 7. része a méhek védelméről és a méhbarát kertről szól. Hogyan alakítsunk ki méhbarát kertet, mit kell tudni a méhekről és a mézekről?
Miért fontos a méhvédelem növényvédelemnél és mikor lehet permetezni, ha a méhek barátai vagyunk?
Milyen virágok vonzzák a méheket és hogyan segítsük természetes megtelepedésüket a méheknek?
Milyen méhfajok vannak körülöttünk?
Ezeket a legfontosabb kérdéseket vesszük végig, de szó lesz a természetben előforduló méhek ellenségeiről is és az ökológiai szerepeikről.
Megvetted a világ összes, jó vastag kerti könyvét és mégsem megy ez a kertészkedés
Nincs türelmed átbogarászni 300 oldalt, hogy a lényeget kikeresd? Utálod a kifejezéseket: optimális öntözés, ideális talaj
Mi is.
Az utóbbi években annyi kertész lett az országban, mint futballhoz, járványhoz és közgazdaságtanhoz értő. Mindenki könyvet ír, kertészblogot vezet (van pár szuperjó egyébként, akit mi is követünk
), de közben Neked mégsem tud segíteni és ugyanúgy elveszel a félinformációk tengerében és az egymásnak ellentmondó tudásnak álcázott irományokban.
Nem kell ezzel megbarátkozz, mert van megoldás.
Az olvasói kérdések sokaságából évekkel ezelőtt láttuk, hogy el kell indítsuk a kertészfüzet sorozatunkat. Tematikusan, hogy ne kelljen 300 oldalas könyveket szaknyelven átbogarássz, hanem valóban megtaláld azt a tudást, amire szükséged van.
A füzeteink szerzői több, mint 20 éves kertészeti szakmai gyakorlattal rendelkeznek és maguk is termelők, bemutatókerttel szakmérnökként és laikusokat, hobbikertészeket, kezdőket ugyanúgy tanítanak, mint nagy gyümölcsössel rendelkező gazdálkodókat.
Közérthetően fogalmazunk és kerüljük az olyan fogalmakat, melyeket nem tudsz (még mi sem) értelmezni, mint a “válassz ideális talajkeveréket” vagy “optimális hőmérsékleten csírázik”…Ezek megfoghatatlan dolgok és pont kikerülik azt a választ, amire neked VALÓBAN SZÜKSÉGED VAN.
Esti olvasmánynak ugyanúgy jók a kertészfüzetek, mint jegyzetelhető füzetnek, mert minden fejezet végén hagyunk helyet a Te tapasztalataidnak, hogy tematikusan feljegyezhesd, amit Te magad is látsz, érzékelsz a kertedben. Mert a kert élő dolog és ezek a füzetek is évről-évre bővülnek új tudásunkkal és tapasztalásainkkal, hogy általunk Te is folyamatosan tanulhass.
és ha nem találsz olyan témakört, ami érdekelne és nincs még a kertészfüzetek sorozatban, akkor írj nekünk üzenetet és vagy jó hírrel szolgálunk, hogy előkészület alatt van vagy felvesszük a témalistára és nekiülünk megírni!
És még pár motiváció:
A kertészkedés tanulható, csak lehet eddig nem jó helyről kaptad a tanácsokat
A füzeteink újrapapírra vannak nyomva, hogy minél környezetbarátabbak legyenek, így a borítólapokat sem lakkozzuk, hanem ha elhasználódna a füzet
, egyenesen be is komposztálhatod!
A kertészkedés közelebb visz önmagadhoz is, kiváló kikapcsolódás és feltöltődés érzés. Fogj hozzá még ma, akkor is, ha csak egy pici szobanövényre van helyed!
Ragyogó napot és vidám tavaszvárást,
kertbaráti üdvözlettel,
V. Topor Erika
okl. kertészmérnök
Értékelések
Még nincsenek értékelések.