Sokszor felmerül bennünk, hogy de jó lenne egy szakember segítségét kérni, aztán valamilyen oknál fogva mégis meggondoljuk magunkat. Ez az ok legtöbb esetben a szolgáltatás ára.
Miért kérik mégis sokan lakberendező, vagy belsőépítész segítségét? Ők már valószínűleg tudnak valamit.. 😉
Nézzük hát, miben is tud nekünk segíteni a tervező!
Ha lakást, vagy házat vásárolunk, de az adott ingatlan nincs lakható állapotban, vagy csak egyszerűen nem nekünk való az elrendezés, szeretnénk azt praktikusabbá, szebbé varázsolni. Jó esetben már vásárláskor számolunk előre ezzel a lehetőséggel, és képezünk e célra tartalékot.
Lehet, hogy ez a keret csak 1-2 millió ft, de ha szerencsések vagyunk, maradhat a felújításra ennek akár sokszorosa is.
Azt már biztos mindenki hallotta, hogy a tervezett költségeket szorozzuk fel valamennyivel (1.3-1.5), hisz közbejöhet sok minden, amivel eredetileg nem számoltunk.
És akkor itt jön képbe a szakember!
Hiszen egy tapasztalt tervező már első ránézésre meg tudja állapítani, hogy milyen technikai újításokra lesz szükség a lakásban, és ez nagyságrendileg milyen költségekkel jár. Ez alapján el tudják dönteni a tulajdonosok, hogy első körben milyen munkálatokba vágnak bele.

A belsőépítész díja a legtöbb esetben megtérül, bármennyire is hihetetlen. Vegyünk egy egyszerű példát: Elkezdjük a lakásfelújítást, és a facebook-ismerőseink (*lsd. régen szomszéd) javaslatára kiépíttetjük a cirkó-fűtést az elavult fűtésrendszer helyett. Elköltöttünk máris 3millió ft-ot, holott lehet, hogy egy alternatív, a mi ingatlanunk adottságaihoz passzoló fűtésrendszer a felébe került volna.
Hopp, már meg is spóroltuk a tervező díját, vagy annak többszörösét!
A szakember abban is tud segíteni, hogy az általunk meghatározott felújításra szánt összeg ismeretében készíti el a terveket. Ez vonatkozik a felújítás technikai részére, de ugyanúgy a lakberendezésre is.
Míg végigjárunk 3 konyhastúdiót, mire kiderül, hogy az általunk megálmodott, vidéki stílusú konyha tényleg 3 millió ft-ba kerül, addig a lakberendező már az elején figyelmeztet minket, hogy ez nem fog beleférni a büdzsébe.
Egy alaposan átgondolt, és személyre szabott tervezéssel szintén megkímélhetjük magunkat a bosszankodástól.
Lehet ez csak a konnektorok és kapcsolók megfelelő elhelyezése, de akár egy -a korábban észre nem vett statikus hibából eredő- későbbi újabb feltárástól való megmenekülés is.
Mégis mennyi az annyi?
Nincs egy általános belsőépítész -munkadíj, hiszen minden munka személyre szabott.
Amit én személy szerint javaslok, hogy 4-5 milliós beruházásnál már érdemes kérni tervezésre ajánlatot. 1-2 milliós beruházásnál pedig kérjünk csak 1-2 alkalom tanácsadást, hisz ez is rengeteget segíthet, hogyan vágjunk bele az építkezésbe.
Ha úgy döntöttél, hogy kérnél egy személyre szabott árajánlatot, keress a honlapomon keresztül: www.kekinterior.com